Wszystko, co powinieneś wiedzieć na temat pomp ciepła

Pompy ciepła to urządzenia, które w ostatnich latach bardzo mocno zyskują na popularności w nowoczesnym budownictwie, szczególnie energooszczędnym. Są bezobsługowe, zautomatyzowane i ekonomiczne w eksploatacji. Co powinieneś wiedzieć, niczym zainwestujesz w pompę ciepła.

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła stosuje się w nowych jak i modernizowanych budynkach. Najczęściej polecane są jako alternatywa dla ogrzewania olejem opałowym czy gazem płynnym, głównie ze względu na zdecydowanie niższe koszty ogrzewania. 

Jest idealnym rozwiązaniem dla budynków energooszczędnych, o małym zapotrzebowaniu na ciepło. Im budynek będzie „cieplejszy”, tym niższe będą koszty jego ogrzewania i tańsza inwestycja.

Jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu w celu przekazania go do obiegu ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła składa się z obiegu termodynamicznego, w którym połączone są ze sobą parownik, sprężarka, skraplacz i zawór rozprężny.

Pompę ciepła można porównać do zepsutej lodówki, kiedy wewnątrz niej robi się ciepło, a jej tylna ścianka zamarza. Podobnie działa instalacja energooszczędna, która wykorzystując właściwości gazu, ogrzewa budynek oraz wodę, a wyprodukowany chłód odprowadzany jest na zewnątrz do powietrza lub do gruntu.

Poznaj największe korzyści, jakie da Ci pompa ciepła:

 • efektywność – energooszczędność COP oraz SCOP jest bardzo wysoka – klaruje się na poziomie 5 lub więcej. Oznacza to, że pompy ciepła są pięciokrotnie efektywniejsze w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym.
 • oszczędność – dzięki wysokim wskaźnikom efektywności, Twoje rachunki maleją w oczach, a Ty możesz przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na coś przyjemniejszego niż opłaty
 • ekologia – w porównaniu z innymi urządzeniami, pompy dużo efektywniej korzystają z energii, którą wcześniej wyprodukowały. Co ważne, nie emitują ani grama CO2 do atmosfery. 
 • bezawaryjność – w minionym roku, na 100 zamontowanych pomp ciepła, tylko jedna z nich wymagała serwisu.
 • zdrowie – nie przekraczają temperatury niekorzystnej dla naszego organizmu i zdrowia. To szczególnie ważne, jeśli mamy w domu instalację podłogową.

Co realnie da Ci pompa ciepła?

Pompa ciepła w Twoim domu to:

 • znaczne obniżenie rachunków za zużycie energii, potrzebnej do ogrzania domu
  i wody
 • komfortu użytkowania systemu – w pełni automatyczne działanie pompy, która nie wymaga skomplikowanej obsługi czy specjalistycznej wiedzy i działa bezawaryjnie
 • możliwość nie tylko ogrzewania, ale również chłodzenia, co jest niezwykle korzystne w najbardziej upalne dni
 • ekologiczność – urządzenie nie generuje zanieczyszczeń i jest całkowicie przyjazne środowisku naturalnemu.

Na co możesz liczyć, jeśli zainstalujesz pompę ciepła: 

 • profesjonalizm i doświadczenie – jesteśmy na rynku od ponad 20 lat, a pompy, które montowaliśmy w latach 90 nadal działają
 • znajomość sprzętu – znamy praktycznie wszystkie dostępne na polskim rynku urządzenia: współpracowaliśmy z większością producentów
 • dopasowanie do Twoich potrzeb – zamiast sprzedać to, z czego mamy większy zysk, każdorazowo rozmawiamy z naszymi klientami, zadając szereg pytań. Dopiero na podstawie takiego wywiadu przygotowujemy personalizowaną ofertę, proponując kilka modeli.
 • myślimy przyszłościowo – jeśli za kilka lat stwierdzisz, że chcesz rozbudować swoją instalację, nie będziesz miał z tym problemu, ponieważ zainstalowane przez nas urządzenia będą dostosowane do modernizacji

Doradzimy Ci wybór pompy ciepła z optymalnymi parametrami dla Twojego domu., Zaprojektujemy instalację i wykonamy pełen zakres prac związany z montażem oraz uruchomieniem pompy.

Zainstaluj pompę ciepła z Eko Pro Bud i zyskaj energooszczędny, wydajny, nowoczesny i bardzo trwały system do ogrzewania budynku oraz wody.

Skontaktuj się z nami: 669 810 100

Autor artykułu

Mateusz Rudnik – specjalista w projektowaniu i montażu nowoczesnych systemów grzewczych, głównie pomp ciepła oraz innych instalacji OZE.

Podziel się tym!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze artykuły

Jak kłaść podłogówkę?

W poprzednim wpisie blogowym dzieliliśmy się praktycznymi informacjami dotyczącymi wyboru odpowiedniej instalacji. Porównaliśmy ze sobą dwie najbardziej popularne: instalację podłogową oraz system grzejników. Jeśli jeszcze

Czytaj więcej »

Skontaktuj się z nami!

Nie trać domowego ciepła Wybierz inteligentne rozwiązania energooszczędne

tel.: 669 810 100
mail: biuro@ekoprobud.pl
Godziny otwarcia:
Pon. - Pt. od 8:00 do 16:00

Strona używa plików cookies w celu dostosowania serwisu do potrzeb użytkowników, a także w celach statystycznych. Korzystanie z tej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdej chwili możecie Państwo zmienić ustawienia przeglądarki. Zobacz szczegóły